8.5 C
Ankara
Cuma, Ocak 27, 2023

İstanbul’da Anadolu yakasından Avrupa yakasına trafiğe yakalanmadan nasıl geçebiliriz?

Trafik Haberleri

Yoğun trafik İstanbul’da yaşayan herkesin sıkıntısıdır. Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişlerde göz önünde bulunduracağınız birkaç ayrıntı trafikte geçireceğiniz süreyi kısaltabilir.

Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçmek için sabah saatlerinde yola çıkacaksanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta seçtiğiniz saat dilimidir.

Saat 7 ve sonrasında Boğaziçi köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet köprüsünde yoğun trafik vardır. Evden 15 dakika önce çıkmak köprüden geçerken size kolaylık sağlayacaktır. 06:45 ile 07:00 arasında köprülerdeki yoğunluk daha az olacaktır.

Boğaziçi Köprüsü

Saat 7’den sonra Boğaziçi Köprüsü’nü kullanacaksanız Çamlıca ve Altunizade bağlantılarından uzak durmaya çalışın çünkü bu yollar sabah saatlerinde servis aracı gibi büyük vasıtaların kullandığı yollardır.Nakkaştepe bağlantısı daha rahat olacağından bu yolu tercih edebilirsiniz.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nü kullanacaksanız Ümraniye katılımını kullanmamaya çalışın. Sabah saatlerinde trafiğin sıklıkla Şile yolu Ümraniye bağlantısında ve Libadiye sonrasında olduğu görülmektedir.Çavuşbaşı bağlantı noktası ve Hekimbaşı bağlantı noktası ile Kavacıktan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne girmek en iyi tercih olacaktır.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar