10.1 C
Ankara
Salı, Aralık 5, 2023

İstanbul’da trafikten kaçmak için hangi alternatif yolları kullanabiliriz?

Trafik Haberleri

Kullanacağınız alternatif yollar ile trafikten kaçmanız mümkün. İstanbul trafik durumunu takip etmek ve yollardaki akıllı mesaj tabelarına dikkat etmek de sizi trafiğin yoğun olduğu yollardan kurtaracaktır.

İş yerinden ya da evden çıkmadan 15 dakika önce internet üzerinden trafiği kontrol ederek kullanacağınız güzergahı seçebilirsiniz.

Akşam saatlerinde trafikte yoğunluk artar fakat bir gün yoğun olan yer ertesi gün yoğun olmayabilir. Örneğin, bir gün akşam saatlerinde Sarayburnu civarında arabalı vapur için yoğunsa ertesi gün yoğun olmayabilir.

Yollarda bulunan akıllı mesaj tabelaları güzergahın ne şekilde aktığını gösterir. Mobil uygulamalar sayesinde telefonunuzdan trafiği takip edebilir ve yol planınızı oluşturabilirsiniz.

Avrupa yakasından Anadolu yakasına Boğaziçi Köprüsü ile geçiyorsanız Çağlayan ve civarından uzak durmaya çalışın. Akşemsettin Viyadüğü – Kemerburgaz hattı arası genelde yoğun olduğundan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü vasıtasıyla yapacağınız geçişlerde bu hattı kullanmamaya çalışın.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde gişe geçişlerinden sonra trafik yoğunluğu azalır. Baltalimanı yolunu kullanabilirsiniz.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar