22 C
Ankara
Pazartesi, Temmuz 22, 2024

Araç Muayenesi Sorgulama

Trafik Haberleri

Aracınızın Araç Muayene tarihi geçti mi? Yaptırmış olduğunuz muayene sonucunu online sorgulamak mı istiyorsunuz? Nereden sorgulayabilirsiniz ve randevu için hangi işlemleri yapmanız gerekiyor? TÜV muayenesi sorgulama için aşağıdaki adresleri ziyaret ederek Araç Muayenesi Sorgulama işlemlerini yaptırabilirsiniz. TÜV sisteminde ulaşabileceğiniz sorgulama sonuçları sadece TÜV kayıtları ile sınırlı. Yani 2007 öncesi muayene bilgilerine ulaşmanız mümkün değil.

Araç Muayenesi Sorgulama İçin Tıklayınız 

Yaptırmış olduğunuz muayene sonucu öğrenmek için araç muayene sorgulama sayfasını kullanabilirsiniz. Unutmayınız; Araç muayenesi, trafiğe çıkan motorlu ve motorsuz araçların teknik yeterliliklerinin muayene edilerek trafik ve yolcu güvenliğine uygun olup olmamasının tespit edilmesidir. Araçların muayenesi 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 34. maddesi gereğince zorunludur. Türkiye’de araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş; TÜVTÜRK’tür.

Araç Muayene Randevusu Alma İçin Tıklayınız

Türkiye genelinde yer alan bütün TÜVTÜRK istasyonlarından randevu almak için araç muayenesi randevu alma sayfasını kullanabilirsiniz. Araç muayene online randevu işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Araç Muayene Gecikme Bedeli Hesaplama İçin Tıklayınız

Araç muayenenizi geciktirdiniz ve ne kadar gecikme bedeli ödeyeceğinizi öğrenmek istiyorsunuz. Yapmanız gereken Araç muayene gecikme bedeli sayfasını ziyaret ederek aracınızın bilgilerine göre ne kadar fark ödeyeceğinizi tespit etmek.

- Reklam -

Trafik Haberleri

8 YORUMLAR

  1. Muayene sorgulama yeni muayene tarihini görmek mümkün değil herhalde. çünkü buraya ulaşmak için muayene numarası ısteniyor. o evrak elimdeyse ben size niye sorayım. plaka girerek aracın muayene tarihini görmek bu kadar mı zor.

  2. Selamün aleyküm aracım 2017 model Ford Tourneo yeni aldım hiç muayene yaptıramadım ne zaman muayene olacağını da bilmiyorum bi bilgi verir misiniz

  3. Aracımın orijinal lastik ebatları 225-45-19, benim aracımda 225-55-19 lastik takılı, araç muayenesinde bu durum engellidir.

  4. Ruhsatta tc kimlik ve adınızın olduğu sayfanın altında z.2 diğer bilgiler diye kısım var orada yazıyor arkadaşlar son geçerlilik tarihi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar