26.8 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024

Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Haberleri

Aracınıza ait tebliğ edilmiş veya tebliğ edilmemiş trafik cezasının olup olmadığını nasıl öğrenebilirsiniz? Trafik Cezası Sorgulama için için en kestirme yol www.gib.gov.tr üzerinden sorgulama yapmak. Burada sorgulama yapabilmek için aracınıza ait plaka bilgisini, trafik tescil tarihini ve TC kimlik numaranızı beyan etmeniz gerekiyor. Araç şirket adına tescilli ise TC Kimlik numarası yerine Vergi kimlik numarasını girmeniz gerekiyor.

Yeni gib.gov.tr sitesi üzerinden sorgulama yapmak için aşağıdaki MTV Ödeme bölümünden giriş yaptıktan sonra menüden Trafik Cezaları bölümüne giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz.
Trafik Cezası Sorgulama için Tıklayınız

Eski gib.gov.tr Eski gib.gov.tr sitesi üzerinden sorgulama yapmak için aşağıdaki MTV Ödeme bölümünden giriş yaptıktan sonra menüden Trafik Cezaları bölümüne giriş yaparak sorgulama yapabilirsiniz.
Trafik Cezası Sorgulama için Tıklayınız (eski gib.gov.tr)

Aracınızın trafik cezası bilgilerine edevlet şifresi ile turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak da erişebilirsiniz. Sorgulama yaptığınızda herhangi bir trafik cezanızın görünmemesine rağmen tebliğ edilmemiş, sisteme girilmemiş trafik cezaları ile karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden sorgulama tarihinde sistemde gözüken trafik cezalarının olmaması, bu tarih öncesinde adınıza kesilmiş bir trafik cezasının olmadığını göstermez. Gecikme zammı ile cezalı olarak trafik cezası ödememek adına belirli aralıklarla adınıza veya şirketinize kayıtlı araçların trafik cezası bilgilerini sorgulamanızda fayda bulunmaktadır.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar