20.5 C
Ankara
Pazar, Mayıs 26, 2024

Trafik Poliçesi Sorgulama

Trafik Haberleri

Aracınıza ait Trafik Poliçesi Sorgulama işlemini Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından işletilen sigortam360 sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. Sorgulama ile trafik poliçenize ilişkin detayları öğrenebilirsiniz. Sorgulama için Plaka ve TC Kimlik No bilgileri veya Plaka ve Vergi Kimlik No bilgileri gerekmektedir. Eğer poliçe numaranızı biliyorsanız bu numara üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz.

Trafik Poliçe Sorgulama İşlemleri İçin Tıklayınız
Trafik poliçesi ve kasko poliçesi sorgulama işlemi SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) tarafından Sigortam360 web sitesi üzerinden sunulmaktadır.

Sorgulama ile birlikte poliçenizin başlangıç ve bitiş tarihi bilgilerine, poliçe kapsamında aracınızın bilgilerine, poliçe sahibi olarak kişisel bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Ayrıca aracın risk bilgilerine ve tramer bilgilerine erişebilirsiniz. Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin sigortam360 web sayfası üzerinden sunduğu hizmet ile yaptırılması zorunlu olan Trafik Poliçenizin güncel olup olmadığını düzenli takip etmenizde fayda bulunmaktadır. 5664 SMS servisinden ayrıca poliçe vade tarihinizi kısa mesaj ile öğrenmeniz de mümkündür. Unutmayın; Zorunlu trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan ve hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir sigortadır. Araçların zorunlu trafik sigortası yaptırmadan trafiğe çıkmaları yasaktır.

Trafik Poliçesi Sorgulama (Edevlet Üzerinden)

Trafik poliçesi sorgulama ve kasko sorgulama hizmetini edevlet (turkiye.gov.tr) üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Turkiye.gov.tr adresinden TC Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yaptıktan sonra Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından sunulan Trafik Poliçe ve Hasar Bilgileri Sorgulama sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Burada plaka ile adına kayıtlı araçların trafik poliçe ve hasar bilgileri ekranına erişebilirsiniz.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar