30.1 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024

Otoparka Çekilen Araç Sorgulama

Trafik Haberleri

Aracınızı park ettiğiniz yerde bulamadınız mı? Çekildiği otoparkı bulmak için nereden sorgulama yapacağınızı bilemiyorsanız aşağıdaki Otoparka Çekilen Araç Sorgulama sayfası işinize çok yarayacaktır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan bu uygulama ile Türkiye’nin bütün illerinde aracınızın çekildiği otoparkı öğrenmeniz mümkün. Trafik yoğunluğunun olmadığı yerleşim yerlerinde hatalı park eden araçlara “hatalı park cezası” uygulanmaktadır. Trafik yoğunluğunun fazla olduğu yerleşim yerlerinde ise park cezası ile birlikte araç belirlenen otoparklara çekilmektedir. Büyük illerde fazla sayıda otopark bulunması nedeniyle aracınızın çekildiği otoparkı bulmanız pek kolay olmayabilir.

Otoparka Çekilen Araç Sorgulama İçin Tıklayınız

Araç Çekme Cezası Ne Kadar?

2018 yılı İstanbul’da Aracınız Çekilirse Ne Ceza Ödersiniz? Öncelikle hatalı park cezası olarak 108 TL ödersiniz. Aracınızı çeken İstanbul Trafik Vakfına çekici ücreti olarak 90 TL ödersiniz. İlave olarak aracınızın çekildiği yed-i emin otoparkına günlük 12 TL otopark ücreti ödersiniz. Kısacası yanlış yere park edip aracınızı aynı gün almanız durumunda ödeyeceğiniz rakam 210 TLdir.

2018 yılı Ankara’da Aracınız Çekilirse Ne Ceza Ödersiniz? Öncelikle hatalı park cezası olarak 108 TL ödersiniz. Aracınızı çeken Ankara Trafik Vakfına çekici ücreti olarak 100 TL ödersiniz. İlave olarak aracınızın çekildiği yed-i emin otoparkına günlük 15 TL otopark ücreti ödersiniz. Kısacası yanlış yere park edip aracınızı aynı gün almanız durumunda ödeyeceğiniz rakam 223 TLdir.

Yukarıda verilen fiyatlar otomobil sahipleri içindir. Önerimiz aracınızı mümkün olduğunca hatalı park etmekten uzak tutmanız olacaktır.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar