20.5 C
Ankara
Pazar, Mayıs 26, 2024

HGS Bakiye Sorgulama

Trafik Haberleri

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) ücretli yol ve köprü geçişlerinde OGS ile birlikte sunulan kolay ve pratik bir geçiş sistemi. Karayolu gişelerinin uzun kuruklar oluşturması, teknolojinin yeni imkanlar ve kolaylık sunması sayesinde hayata geçirilen HGS sisteminde, aracınızın ön camında bulunan ve radyo frekansı ile çalışan bir etiket üzerinden hareket edilmektedir. HGS etiketi aldığınızda size bu etikete bağlı olarak bir hesap oluşturulur ve geçişlerde bu hesaptaki para kullanılır.

Geçişlerde ceza almamanız için HGS hesabınızda sürekli olarak kredi bulundurmak zorundasınız. Eğer geçiş anında yeterli bakiyeye sahip değilseniz eksik bakiyeyi en geç 15 gün içerisinde HGS hesabınıza yüklemek zorundasınız. 15 gün içerisinde yükleme yapmadığınızda geçiş ücretinin 10 katı idari para cezası ödemek durumunda kalırsınız. Peki yola çıkacaksınız ve HGS bakiyenizin yeterli olup olmadığını nasıl öğrenebilirsiniz?

1- Online Sorgulama HGS Bakiye
epttavm.com tarafından verilen hizmet kapsamında siteye üye olarak HGS bakiyenizi sorgulayabilir ve online yükleme yapabilirsiniz. Bakiye sorgulama için HGS etiketinizle bağlı bulunan TC Kimlik numaranıza ait üyelikle giriş yapmanız gerekmekte.

HGS Bakiye Sorgulama İçin Tıklayınız

2- PTT Şubeleri Aracılığı İle HGS Bakiye Sorgulama
Online hizmet kapsamında olan şubelerde TC Kimlik No ve plaka ile HGS bakiyenizi öğrenebilirsiniz. Bakiye sorgulama ile birlikte şubelerden HGS hesabınıza kredi yüklemesi de yapabilirsiniz. HGS yükleme yapabilmek için şubenin mutlaka online hizmet kapsamında olması gerekiyor.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar