Karayolları Yol Durumu ve Güzergah Analizi

»»Karayolları Yol Durumu ve Güzergah Analizi

Karayolları Yol Durumu ve Güzergah Analizi

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından periyodik olarak ilan edilen Karayolları Yol Durumu ve Güzergah Analizi; çalışma yapılan yolları, trafiğe kapalı yolları, günlük yol durumu bültenini, güzergah analizini ve görsel yol durumu bilgilerini kapsamaktadır. Seyahat öncesi ve esnasında yol durumları hakkında ayrıntılı bilgi edinebilir, güvenli ve zaman kaybı yaşamadan yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.  Aşağıdaki linkleri tıklayarak ilgili bilgilere erişebilirsiniz.

Çalışma Yapılan Yollar İçin Tıklayınız
Çalışma yapılan yolların karayolları bölge dağılımına göre bölge bazında tam listesi. Yapılan çalışmanın içeriği, çalışmanın bildirim tarihi ve son güncelleme bilgisine ulaşmak mümkün. Bu şekilde tek şeride düşürülen yolları, tamamen kapatılan ve servis yoluna verilen yolları öğrenerek zaman kazanabilirsiniz.Trafiğe Kapalı Yollar İçin Tıklayınız
Karayolları Genel müdürlüğü tarafından bildirilen trafiğe kapalı yolların listesini buradan öğrenebilirsiniz. Yol çalışması, heyelan, kar ve tipi veya diğer bedenlerle araç trafiğine kapalı yollar kapanma nedeniyle birlikte güncel olarak duyurulmakta. Yolun kapanma tarihi saatiyle birlikte duyurulmakta, ayrıca yolun hangi km’lerinin trafiğe kapatıldı bilgisi de veriliyor.

Günlük Yol Durumu Bülteni İçin Tıklayınız
Karayolları Genel Müdürlüğü Yol Durumu ve Kapalı Yollar Bülteni, genel olarak yol durum bilgisi, kapalı yolların dökümü, kar ve tipi dolayısıyla trafiğe kapanan yolların bilgisinin yer aldığı sayfadır. Bu sayfadan ayrıca Türkiye haritası üzerinde kar ve tipi ile yapılan çalışmaları nokta bazında görmeniz mümkün. Harita Üzerinde Kar ve Tipi Yol Bilgisi adresinden detaylı olarak durum bilgisi alabilirsiniz.

Güzergah Analizi İçin Tıklayınız
Türkiye haritası üzerinde Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı yollar üzerinde trafik yoğunluğunu, trafiğe kapalı yolları, çalışma yapılan yolları ve yol tariflerini alabilirsiniz. Yol tarifi bölümünde en kestirme yolu, paralı ve parasız yol ayrımı ile güzergah belirleme seçeneğine sahipsiniz. Belirlemiş olduğunuz güzergahın trafik durumunu ve yolda çalışma olup olmadığı, kapalı yol olup olmadığı bilgisi de yine bu sayfadan görülebilmekte.

Güzergah analizi bölümünün günümüzün harita ve yol uygulamalarına göre oldukça eski kaldığını belirtmek lazım. Gerek görsel kalitesi, gerekse kullanılan teknoloji yenilenmemiş. Kullanım açısından ilgili bölümün çok verimli olduğunu söylemek zor. Ankara’dan Antalya’ya yol tarifi bilgisi almak için bayağı uğraşmanız gerekiyor. Bu eleştiri aslında KGM sitesinin bütün bilgi alma ekranları için geçerli. Örneğin Mesafeler bölümünde iller arası mesafe bilgisi taranmış haritanın zoom yapılarak büyütülmesi ile görülebiliyor. Oysa rahatlıkla il ve ilçe seçimi ile rota belirtilerek bir uygulamanın bu sayfalarda yer alması mümkün. Bu bölümün bir an önce güncellenmesi dileğiyle.

Siz de fikrinizi belirtin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.