8.4 C
Ankara
Pazar, Kasım 27, 2022

Şehir içinde trafiğe yakalanmamak için neler yapabiliriz?

Trafik Haberleri

Şehir içi trafiğinde hızlı yol almak istiyorsanız sabah ve akşam erken saatlerde yola çıkarak trafikten uzak durabilirsiniz. Çıkış saatlerinizi mesai bitimi, kamu kurumları civarındaki yoğunluğu ve okul çıkış saatlerini göz önünde bulundurarak ayarlamanızda fayda vardır.

Okulların bulunduğu noktalarda servis araçlarından dolayı ciddi trafik yoğunluğu yaşanmaktadır. Çıkış saatlerinizi okul giriş – çıkış saatlerinin öncesi veya sonrasına denk getirirseniz trafiğe daha az takılabilirsiniz.

Saat 10’dan sonra trafikte yoğunluk azalmaya başlar. Sabah 07:00 – 09:00, akşam 16:00 – 20:00 saatleri arasında bir zorunluluğunuz yoksa trafiğe çıkmamaya çalışın.

Toplu taşıma araçları

Ulaşmak istediğiniz yere kesinlikle gitmeniz gerekiyorsa ve trafiğin yoğun olduğu saatlere denk geliyorsa metro ya da tramvay gibi raylı sistem vasıtalarını kullanabilirsiniz. İstanbul?da metrobüs kullanmak da trafikte geçireceğiniz vakti kısaltacaktır. Aracınızı uygun bir yere park ettikten sonra bu araçlardan biriyle yola devam ederek gidiş sürenizi kısaltabilirsiniz.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar