3.8 C
Ankara
Perşembe, Şubat 22, 2024

Güvenli Park Sistemleri ve Park Alanlarının Daha Verimli Kullanılması: 2park

Trafik Haberleri

Emre Yılmazhttp://www.emreyilmaz.net/
Aydınlatma sektöründe; devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev alıyorum. Web teknolojileri ve grafik tasarım alanlarında da profesyonel çalışmalar yapmaktayım. Elektrik-Elektronik Mühendisi.

İnsanlar bir yerden başka bir yere gidebilmesi için birçok alternatif kullanıyor. Ancak bu alternatifler arasından kendi aracını kullananları birçok sıkıntı bekliyor. Bu sıkıntılar trafiğe çıktığımız andan itibaren başlıyor ve aracımızı güvenli bir şekilde park edene kadar peşimizi bırakmıyor. Bu yazımızda güvenli park sistemleri ve park alanlarını daha verimli kullanmak için geliştirilen teknolojilerden bahsedeceğiz.

Dünya genelinde araç üretimi geçen yıl, bir önceki yıla göre yüzde 2,6 artarak 89 milyon 747 bin 430’e ulaştı. Bunun 67 milyon 525 bin 346’sını otomobiller, 18 milyon 109 bin 255’ini hafif ticari araçlar, 3 milyon 797 bin 694’ünü kamyonlar, 315 bin 135’ini de otobüsler oluşuyor. Yukarıdaki sayısal verilere baktığımızda araç üretimi her geçen yıl artıyor ancak araçları park edeceğimiz alanlar sınırlı. Bu sorunu çözmek için birçok yöntem geliştiriliyor.

Bunlar ise Skypark, liftpark ve 2park sistemleri olarak sıralanabilir. Biz bu yazımızda 2park sistemi hakkında bilgi vereceğiz. 2park sistemi park yeri arayan ve park etme sorunu yaşayan araç sahiplerine rahat bir nefes aldırıyor. 2park sistemi hem kapalı hem açık otoparklar alanlarında kullanılır ve araç sahiplerinin gözü arkada kalmaz. 2park sisteminin araç sahiplerine sunduklarını diğer avantajları ise söyle sıralayabiliriz. Araçlar, aralarında hiçbir bağımlılık olmadan park etmektedir. Kaldırma platformu sayesinde döner ve her zaman trafik yönüne bakan manevra ihtiyacını tespit eder. Kapalı otopark alanları için gürültüsüz çalışır ve çevreyi rahatsız etmez. Park için harcadığınız zaman en fazla 1 dakikadır. Kaldırma kapasitesi 2000 kg ve çoğu araç için uygundur. Hiçbir alt yapı çalışması gerektirmez. Özel montaja gerek yoktur. Minimum bakım gerektirir ve cep dostudur. Cihaz ağırlığı 1650 kg’dır. En önemlisi ise araç park yerine park edilecek araç sayısını 2 katına çıkarmaktadır.

2park sistemleri ile çevreye zarar vermeden elimizde olan alanı en verimli şekilde kullanmamızı sağlar. Geleceğin park teknolojisi olarak gelişmeye devam etmektedir. Skypark sisteminin örnek çalışma videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar