22 C
Ankara
Pazartesi, Temmuz 22, 2024

MOBKAD Mobese ve Kamera Direk Serisi

Trafik Haberleri

Emre Yılmazhttp://www.emreyilmaz.net/
Aydınlatma sektöründe; devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev alıyorum. Web teknolojileri ve grafik tasarım alanlarında da profesyonel çalışmalar yapmaktayım. Elektrik-Elektronik Mühendisi.

Bakım için direk tepelerine çıkmak ve sepetli araç beklemek mazide kaldı. Artık kameralar aşağıya iniyor.

Bireysel ve toplumsal emniyetin tesis edilmesinde kullanılan güvenlik kamerası ve MOBESE sistemleri için geliştirilen MOBKAD serisi, ürünleri ile birçok avantaj bir arada sunuyor. Yollarda, ihtiyaç olan açık alanlarda ve talebe göre özel mülklerde kullanılan direk seçenekleri,  sahada karşılaşılan sorunları gidermek için özel olarak geliştirildi.

Bakım ihtiyacı esnasında sepetli araç ayarlama zorunluluğu ve trafiği kısmen de olsa aksatma mecburiyeti sektörün en önemli sıkıntıları arasındaydı.  MOBKAD serisi ürünleri bu sorun ortadan kalkıyor. CABİNCAM, MONOCAM VE MULTICAM direklerin üçünde de bakım için çalışan kameraya ulaşmaya çalışmaz. Kamera, bağlı bulunduğu başlığı ve ya kabini ile birlikte aşağıya, kullanıcı seviyesine iner. Bakım elemanı, müdahalesini tamamladıktan sonra kamera başlığını yukarıya, olması gereken noktaya gönderir ve sistem devreye girer. Tek bir personelin rahatlıkla bakımı gerçekleştirebilmesi, sepetli araç ihtiyacının olmaması, trafiğin aksatılmadan işlemlerin rahatlıkla gerçekleşmesi firmalar için işletme maliyetini düşüren avantajlardan.  Sepetli araç kullanımına son vermesi ise sepetin kullanımı esnasında yaşatabileceği iş kazalarının da ortadan kaldırılması demek.%100 yerli  ve patentli ürünler olan MOBKAD MOBESE VE KAMERA DİREKLERİ kamera başlığının fonksiyonlarına göre isimlendiriliyor. MONOCAM(tek kameralı), MULTİCAM(çok kameralı)ve CABİNCAM(Hareketli, çoklu kamera kabini ) kullanıcısına rahatlık sunmak için tasarlandı.  Üç ürünün ortak özellikleri kullanım kolaylığı ve güvenliği için geliştirilmiş. Her üç üründe yer alan aşağı-yukarı hareket edebilme özelliğinin yanı sıra, bakım esnasında olası yaşanabilecek aksiliklere karşı kamera başlığını koruyacak fren sistemi diğer bir ortak özellik. Fren sistemi sayesinde kamera başlığının kontrolsüz hareketi engellenmektedir.

Artık kamera ve donanım sistemi tek kabinde bir arada…

CABINCAM direk modeli,  kullanıcısına bir kolaylık daha sunarak, bir zorluğu daha ortadan kaldırıyor. Sahada bulunan çoklu kamera sistemlerinde, kamera taşıyan başlık ile çoklu kamera sistemi için gereken switch, ups, akü grubu ve enerji kaynağını barındıran pano  direkte iki farkı aparat olarak yer alırdı. Görsel kirlilik yaratan ve müdahale kaynağını ikiye ayırarak müdahale zorluğu yaşatan bu durumu CABINCAM  ortadan kaldırıyor. Artık kamera ve donanım sistemi tek kabinde bir arada. Kullanıcı seviyesine inen kabin, ustaya gerekli müdahale kolaylığını sunar ve  tek bir kabin içinde tüm işlemler tamamlanır.

Sektöre çok büyük bir kullanım ve kurulum sonrası bakım avantajı sunan, patentli MOBKAD  MOBESE VE KAMERA DİREKLERİ  tüm yenilikleri ve avantajları ile sektörünün hizmetinde.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar