26.8 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024

İBB Trafik Kontrol Merkezi Yoğunluk Haritası

Trafik Haberleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi tarafından sunulan İBB Trafik Kontrol Merkezi Yoğunluk Haritası, trafik/yol durumu hakkında oldukça detaylı bilgi sunuyor. Yoğunluk haritası ile anlık olarak İstanbul’un bütün kentiçi yollarında trafik yoğunluk durumunu, kapalı olan yolları görüntüleyebilirsiniz.

Bunun yanı sıra yollardaki hava koşullarını, yollarda gerçekleşen kaza ve çalışma gibi yol olayları bilgisi de kullanıcılarla paylaşılıyor. Trafik istatistikleri menüsünden detaylı verilere ulaşmak mümkün. Radyo Trafik dinleyebilir, trafik kameraları ile canlı olarak yol durumunu izleyebilirsiniz.

İstanbul gibi yanlış bir yol tercihinin bütün gününüze mal olabileceği bir trafik yoğunluğu bulunan şehirdeki herkesin yararlanması gereken bu hizmeti mutlaka kullanmalısınız.

İstanbul Trafik Yoğunluk Haritası İçin Tıklayınız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, günümüz teknolojilerinden yararlanarak İstanbul trafiğini rahatlatabilmek ve İstanbul trafiğinden bilgiler sunabilmek için 1997 yılında Taksim’de Trafik Kontrol Merkezi’ni kurmuştur. Trafik Kontrol Merkezi gelişen ve büyüyen yapısı ile 2003 yılında Merter’de hizmet vermeye başlamıştır. Trafik Yoğunluk Haritası, sahada yer alan trafik ölçüm sistemleri tarafından Trafik Kontrol Merkezine iletilen anlık trafik yoğunluk verileri, Otomatik Yol ve Meteoroloji Gözlem Sensörlerinden alınan meteorolojik veriler ve diğer birimlerden alınan yol ağları üzerinde bulunan altyapı çalışmalarına ait bilgiler, işlenerek Sayısal Trafik Yoğunluk Haritası üzerinde sunulmaktadır.

Oluşturulan bu harita Web aracılığı ile yayımlanarak sürücülerin ve yolcuların ekonomik ve konforlu bir seyahat için alternatif güzergâhlara yönlendirilmelerini ve seyahatlerini planlamaları sağlanmaktadır. Yaklaşık 7 yıla yakın bir süredir web sayfamız üzerinde yayımlanmakta olan yoğunluk haritası günde yaklaşık 50- 60 bin kişi tarafından ziyaret edilmektedir.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar