17.3 C
Ankara
Pazar, Mayıs 28, 2023

Emniyet Şeridi Nedir ?

Trafik Haberleri

Hatice Başa
Elektronik Yüksek Mühendisi. Gaziantep Üniversitesinden mezun. Yeni teknolojilerle, hayatı kolaylaştıran ürünlerle ilgili. medikal ve teknik alanlarda bir çok kuruma Almanca ve İngilizce tercüme hizmeti sundu.

Otoyol veya bölünmüş karayollarında; trafik kazası, arıza halleri, acil yardım, kurtarma veya kaza incelemesi amacıyla kullanılmak üzere ayrılmış olan ve yol eksenine paralel oluşturulan yol bölümüdür.

Trafik sözlüğü; trafik alanında kullanılan terim ve tanımların anlamlarını veren bir başvuru kaynağıdır. Sözlükte karşılığı verilen kelimeler, genelde trafik kanununda yapılan tanımlamaları kapsamaktadır. Kanunda tanımı bulunmayan sektörel terimlerde sözlükte yer almaktadır. Örneğin trafik ve sigorta alanında, trafik ve güvenlik alanında yer alan terimlerin de açıklamaları sözlük sayfalarında yer almaktadır. Genelde terimlerin daha içi anlaşılması amacıyla görsel, ilave açıklama ve izahlara başvurulmuştur. Trafik Sözlüğünde yer alan diğer tanımlamalar için Trafik Sözlüğü sayfasını inceleyebilirsiniz.

Trafik sözlüğüne katkıda bulunmak, öneri ve soru sormak için aşağıda yer alan formu kullanabilirsiniz.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
- Reklam -

Trafik Haberleri

2 YORUMLAR

  1. KARYOLLARINDA BİRDEN FAZLA ŞERİT VARSA YADA BİRDEN FAZLA ARAC YANYANA İLERLİYEBİLECEĞİ KADAR GENİŞSE SAĞDAKİ ŞERİT YADA YOLUN SAĞIDAKİ TAHMİNİ ÇİZGİYLE AYRILMIŞ BÖLÜM EMNİYET ŞERİTTİR.

  2. KARAYOLLARINDA DEVAMLI ÇİZGİNİN OLDUĞU YERDE ARAÇLAR HİÇBİR ŞEKİLDE ŞERİT DIŞINA ÇIKAMAZKEN
    SAĞ TARAFI DEVAMLI ÇİZGİYLE SINIRLANDIRILMIŞ ÇİZGİNİN DIŞINA NASIL ÇIKICAKKİ EMNİYET ŞERİDİ DENİLEN YOL KENARINA NASIL İLERLİYECEK?
    ÇOĞU YERİNE BİR ARACIN SIĞMADIĞI YİNE BİRÇOK YERDE ZEMİN KAPLAMASININ OLMAĞI ÇUKURUN TÜMSEĞİN HATTA UÇURUMUN OLDUĞU YOL KENARI NASIL EMNİYET ŞERİDİ YANİ EMNİYETŞİ ŞERİT OLUYOR?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar