11.2 C
Ankara
Pazartesi, Nisan 22, 2024

Park Yeri Levhası P-3a

Trafik Haberleri

Park Yeri Levhası P-3a; park yerinden yararlanmak isteyen sürücüler için tahsis edilmiş park yerini belirtmek amacı ile kullanılır.

Park Yeri Levhası
Park Yeri Levhası P-3a

Park Yeri Levhası: Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından tanımlanan şekil ve boyutlardadır. 2 mm Galvaniz Sac’dan üretilmiştir. Omega direğe uygun olarak delikleri açılmıştır.

Park Yeri Levhası: “Yüksek Performans Reflektif” ile üretilmiştir. Yüksek performans reflektif (Tip-3/4) uzun yıllar zorlu hava koşullarına dayanır ve renklerini kaybetmez. UV ışınlarına mukavemetlidir. Reflektif özelliği sayesinde karanlıkta kolay farkedilir. Kazaları azaltır. Gündüz ve gece yol güvenliğinin sağlanmasına yardımcı olur.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen trafik levhası ölçüleri aşağıdaki gibidir;

– 60 cm Yuvarlak Trafik Levhası
– 60 cm Kare Trafik Levhası
– 90 cm Üçgen Trafik Levhası
– 75 cm Üçgen Trafik Levhası
– 75 cm Sekizgen Trafik Levhası
– 60 cm Sekizgen Trafik Levhası
– 30 x 100 cm Dikdörtgen Trafik Levhası
– 50 x 75 cm Dikdörtgen Trafik Levhası

Trafik levhaları, sürücü ve yayalara uymaları gereken kuralları simgelerle anlatır. Yeterli sayıda kullanılması gerekmektedir. Kolay görünür şekilde yerleştirilmesi, tercihen omega direk kullanılması tavsiye edilmektedir. Trafik kazalarında, kazanın meydana geldiği yerde yeterli ve doğru trafik levhasının olup olmadığının da soruşturma konusu olduğuna dikkat etmek gerekir. Trafik işaretlerinin anlamlarını bilmek ve uygulamak sürücü ve yayaları kazalardan korur.

Diğer Durma ve Park Etme İşaretleri

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar