20.5 C
Ankara
Pazar, Mayıs 26, 2024

Kapalı Park Yeri Levhası P-3f

Trafik Haberleri

Kapalı Park Yeri Levhası P-3f; bulunduğu yerde veya yönlendirmenin yapıldığı yerde toplu araç park etme amacıyla inşa edilmiş kamusal bir otoparkı işaret eder.

Kapalı Park Yeri Levhası P-3f
Kapalı Park Yeri Levhası P-3f

Durma ve park etme işaretleri; sürücülerin araçlarını park edebilecekleri veya durdurabilecekleri yerlerin denetim ve düzenlenmesini tanzim etmek amacıyla kullanılmaktadır. Yasaklama işaretleri daire şeklinde, bilgi levhaları ise kare şekline sahiptir.

Tehlike uyarı işaretleri, yol kullanıcılarını, yol üzerindeki bir tehlike konusunda uyarmayı ve bu tehlikenin özelliği konusunda bilgi vermeyi amaçlamaktadır. Bu işaretler aynı zamanda, sürücülerin hızlarını düşürmelerini ve daha dikkatli seyretmeleri gerektiğini bildirir. Bu gruptaki işaretler genel olarak eşkenar üçgen içerisindeki sembollerle ifade edilir. Tek T harfi ile ifade edilir. Trafik Tanzim İşaretleri; taşıt trafiğinin akışının düzenli olarak sağlanabilmesi için konulmuş işaretlerdir. İki T harfi ile ifade edilir. Trafik Bilgi İşaretleri; yoldaki bilgilendirme işaretleridir. Hastane, Polis, Çeşme, Park alanı, Yangın Alanı gibi işaretlerdir. B veya P harfleri ile ifade edilir.

Diğer Durma ve Park Etme İşaretleri

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar