Bursa Trafik Durumu Canlı

»»Bursa Trafik Durumu Canlı

Bursa Trafik Durumu Canlı

Bursa trafik ve yol durum bilgisini canlı olarak takip edebilirsiniz. Anlık trafik yoğunluk bilgisi, geçmiş dönemlerin trafik yoğunluk istatistikleri, açık ve kapalı yollar, çalışma yapılan yollar ve kaza riski olan yolları harita üzerinden takip etmeniz mümkün. Bursa Trafik Durumu Canlı servisiyle en doğru ve güncel trafik bilgisine en kolay yoldan erişebilirsiniz.

Bursa trafik yoğunluk haritasında ayrıca, sadece anlık değil ilerleyen zaman dilimi içerisinde trafiğin yoğunluk bilgisine de erişmeniz mümkün. Geçmiş istatistikler ve hesaplamalar ile 1 saat sonra gideceğiniz rotanın trafik yoğunluğunun artıp artmayacağını, yola çıkmak için doğru zamanı seçmenize imkan tanıyor.

Bursa Trafik Durumu Canlı İçin TıklayınızCanlı trafik bilgisi sunan servislerin hayatımıza girmesi ile birlikte sürücülerin trafikte doğru bilgiye anlık ulaşarak daha az zaman kaybedecekleri rotaları tercih etmeleri sağlandı. Tali yolların ve daha az yoğun yolların tercih edilmesiyle saatlerce trafikte bekleyerek zaman ve yakıt kaybının önüne geçilmiş oluyor. Sürücülerin gerek mobil uygulamaları gerekse belediyeler tarafından sunulan trafik bilgi ekranlarını takip etmeleri önem kazanıyor.

Yandex Haritalar servisi birçok şehrin anlık trafik verisini sunmaktadır. Trafik yoğunluğu bilgisine erişmek için harita üzerinde trafik lambası (sinyalizasyon) butonuna tıklamanız gerekmektedir. Yollar üzerindeki yeşil çizgiler yolun boş olduğunu, sarı çizgiler trafiğin akıcı olduğunu, turuncu çizgiler trafiğin yoğun olduğunu, kahverengi çizgiler ise trafiğin durma noktasında olduğunu göstermektedir.

Yolun ortalama hızını öğrenmek için imleci yolun üzerine getirmeniz yeterli. Harita üzerindeki trafik lambası butonuna bastığınızda o şehir genelindeki trafik 10 üzerinden değerlendirilerek notlandırılır. Bu notların açıklaması aşağıdaki gibidir;

1 — Yollar açık
2 — Trafik akıcı
3 — Akıcı, yer yer trafik yoğunluğu
4 — Yoğun, yer yer akıcı trafik
5 — Yoğun trafik
6 — Trafik sıkışık
7 — Trafik durma noktasında
8 — Kilometrelerce süren trafik yoğunluğu
9 — Trafik kilitlendi
10 — Yaya gitmeniz önerilir

Seçtiğiniz Rotada Bursa Trafik Bilgisi
Bursa’da yapacağınız bir yolculukta, gideceğiniz rotadaki trafik durumunu da öğrenmeniz mümkün. Trafik durumu haritasında bulunduğunuz yeri ve gideceğiniz hedefi belirledikten sonra rotanızda trafik yoğunluğunu görüntüleyebilirsiniz. Hatta rotanız üzerinde seyahat eden diğer sürücülerin bıraktıkları bilgilendirme notlarını da okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

By | 2018-03-31T18:53:55+00:00 Ocak 8th, 2017|Categories: İller Trafik Durumu|Tags: , , |Yorum yok

Siz de fikrinizi belirtin