3.8 C
Ankara
Perşembe, Şubat 22, 2024

AUSDER (Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği) 1. Olağan Kurulu Yapıldı

Trafik Haberleri

Emre Yılmazhttp://www.emreyilmaz.net/
Aydınlatma sektöründe; devlet destekli projelerin yönetimi ve ürün geliştirme faaliyetlerinin yürütülmesinde görev alıyorum. Web teknolojileri ve grafik tasarım alanlarında da profesyonel çalışmalar yapmaktayım. Elektrik-Elektronik Mühendisi.

Akıllı Ulaşım Sistemleri Derneği’nin (AUSDER) ilk olağan gelen kurulu Ankara’da bir otelin balo salonunda gerçekleştirildi. Genel kurulun açılış konuşmasını Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yüksel Coşkunyürek yaptı. Coşkunyürek konuşmasında, Türkiye’de son 14 yılda sağlanan güven ve istikrar ortamıyla birçok ilki yaşadıklarını, bugün de bir ilk vesilesiyle bir arada olduklarını söyledi. Sözlerinin devamında her işte bütün taraflarıyla bir ekip olduklarını ifade ederek, bu bilincin değerli tutulması oranında görev bilincinin de artacağını vurguladı.

Başarılı bir projenin sağlam bir ekip çalışmasından geçtiğini anlatan Coşkunyürek, “Gönül desteği ile profesyonel bir görev dağılımına ihtiyaç yok belki ama hızla gelişen dünyada profesyonel bir iş bölümünün kaçınılmaz olduğunu hepimiz biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Coşkunyürek, Türkiye’nin coğrafi konumu itibarıyla son derece önemli bir noktada yer aldığının önemine değinerek, “Bölgesinde lider ve söz sahibi bir ülke olarak varlığımızı sürdürmek istiyorsak, diğer projelerde olduğu gibi akıllı ulaşım sistemleri alanındaki çalışmalara da aynı ehemmiyeti göstermek zorundayız. Dolayısıyla akıllı ulaşım sisteminin yasal ve kurumsal düzenlemelerle ilgili her türlü ihtiyacını karşılamak için gerekli alt yapı sistemlerini kurmak bizim sorumluluğumuzdur.” şeklinde konuştu.

AUSDER Başkanı Erol Yanar da bir ilki gerçekleştirmek için toplandıklarını ifade etti. Derneğin kuruluş süreci hakkında bilgi veren Yanar, yasa gereği yapılacak ilk genel kurula kadar emanetin kendilerinde olduğunu belirtti. Yanar, Türkiye’de akıllı ulaşım sistemleri ile ilgili uygulamaların 2000’li yıllara kadar uzandığını kaydederek, “Bu uygulamaların hepsi birbirinden bağımsız, parça parça işleyen uygulamalar oldu. İşin sihirli cümlesi ‘birlikte çalışabilirlik’. Dolayısıyla biz bu işi yapacaksak, sektörü büyüteceksek birlikte hareket etmek zorundayız.” değerlendirmesinde bulundu.

AUSDER’in en önemli kazanımının sektörel sinerji oluşturabilmek olduğunu belirten Yanar, önceliklerinin bu konuda oluşturulan politikalara ve stratejilere destek vermek olduğunu bildirdi. Konuşmaların ardından AUSDER’in yönetim kurulu asıl üyeleri, Erol Yanar, İsmail Kartal, Kenan Bozgeyik, Celal Koloğlu, Umut Aydın, Fatih Gündoğan, Cenk Alper, Orhan Alankuş, Ufuk Güneş, Mehmet Ömerbeyoğlu ve Osman Sever’den oluştu. Asya Trafik Sinyalizasyon A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akif ÇELİK de yönetim kurulu yedek üyeleri arasında yerini aldı.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar