26.8 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024

Araç Altı Tarama / Araç Altı Görüntüleme Sistemi Nedir?

Trafik Haberleri

Bugünlerde AVM’lerde zorunlu olması nedeniyle popülerliği artan araç altı tarama ve görüntüleme sistemleri nizamiye güvenliklerinin önemli bir parçasıdır. Bilinen araçların girişlerinde altlarının ayna kullanılmadan hızlı ve doğru şekilde görüntülenmesini veya taranmasını sağlar.

Araç Altı Görüntüleme ve Tarama Sistemi Arasındaki Farklar: Araç altı tarama ve araç altı görüntüleme sistemleri arasında farklar vardır. Araç altı görüntüleme sistemleri araçların altının fotoğraflarını veya videosunu çeker. Sisteme plaka ile birlikte kaydeder. Bir sonraki geçişlerde aynı anda eski görüntüsü de ekrana gelir. Fotoğrafları sistemin başında bulunan kişi kendi kontrol eder. Bazı sistemlerde büyütme, iki resmi aynı anda büyütme ve filtreleme özellikleri mevcuttur. Bu da kullanıcının iki araç altı görüntüsü arasındaki farklılıkları daha çabuk bulmasına yardımcı olur. Araç altı tarama sistemleri araç altı görüntüleme sistemlerinin bir sonraki versiyonudur. Görüntüleme sisteminin yaptığı her şeyi yapmasının yanında görüntü işleme algoritmaları ile kullanıcının işini kolaylaştırır. Tarama sistemlerinde bulunan ek özellikler şunlardır:

Otomatik karşılaştırma özelliği: Giren araçların görüntülerini kullanıcı yerine sistem kendi karşılaştırır ve farklılıkları işaretler. Karşılaştırma algoritmaları her sistemde farklıdır. Ama en doğru olanı araçların geçiş şekillerinden etkilenmeyen karşılaştırmalardır. Bu tür karşılaştırmalar renksel değil akıllı taramalardır. Araçların altındaki parçaları teker teker inceler ve karşılaştırır.

İlk defa girişlerde benzer görüntü getirme özelliği: Araç ilk defa girmişse veritabanından benzer bir araç modelinin görüntüsünü bulur ve karşılaştırır.

Sahte plakaları tespit etme özelliği: Araç aynı renk ve markada olsa bile farklı bir model olan araç daha önce giriş yaptığı bilinen bir aracın plakasının taklidini yaparak girmişse sistem uyarı verir.

Çoklu plaka tespit etme özelliği: Daha önce başka bir plaka ile giren araç daha sonra farklı bir plaka ile girmeye çalıştığında uyarı verir.

Araç Altı Görüntüleme ve Tarama Sistemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için Asya Trafik A.Ş. firma yetkilileri ile iletişime geçebilirsiniz.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar