26.8 C
Ankara
Cuma, Haziran 21, 2024

ABB Trafik Yoğunluk Haritası

Trafik Haberleri

ABB Trafik Yoğunluk Haritası, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış olan canlı trafik verilerini paylaşan bilgi ekranıdır. Canlı olarak kullanıcılara trafik durumu bilgisi; Çok Yoğun, Yoğun, Akıcı ve Açık bilgisi verilir. Yol çalışmaları harita üzerinde nokta olarak gösterilir. ABB Trafik Yoğunluk Haritası aynı zamanda kullanıcılara EGO Otobüs hatlarının rota bilgisini de vermektedir.

ABB Trafik Yoğunluk Haritası İçin Tıklayınız

Ankara Trafik Yoğunluk Haritası sürücülere 4 farklı renk ile Ankara şehiriçi trafiğinin yoğunluk bilgisini paylaşıyor. Haritada kırmızı – çok yoğun, turuncu – yoğun, sarı – akıcı ve yeşil renk ise açık yolları tanımlıyor. Haritayı yakınlaştırarak sadece ana arterleri değil, ara yollarında trafik yoğunluk bilgisini öğrenmeniz mümkün.

Ankara Trafik Durumu haritasında ABB ayrıca sürücülere hedeflerine yaklaşık kaç dakikada ulaşabilecekleri bilgisini de paylaşıyor. Sık kullanılan noktaların yoğunluk bilgisi ayrıca bir bilgi ekranından sürekli olarak Ankaralıların dikkatine sunuluyor.

İlave olarak yol çalışması yapılan yollar, ve Ankaralıların sık sık karşılaştığı miting, gösteri ve eylemler nedeniyle kapalı olan yolların bilgileri de bu haritadan veriliyor. Güzel bir uygulama ise toplu taşıma rotalarının harita üzerindeki gösterilirken, yolculuk süresinin de ayrıca gösterilmesi. Örneğin 145-1 hattının (Atatürk Sitesi – Ulus) toplamda 14 km lik bir yol olduğunu, başlangıç durağından son durağa kadar yolculuğun ortalama 35 dk sürdüğünü öğrenebiliyorsunuz. Ayrıca harita üzerinde işaretlenen rota bilgisi ile de otobüsün hangi noktalardan geçtiğini öğrenebilirsiniz. Ankara’ya yeni taşınan, veya Ankara içinde semt değiştiren, özellikle öğrenciler ve toplu taşıma kullananlar için uygulamanın faydalı olduğunu belirtebiliriz. Harita üzerinde ilgili hatta hizmet veren otobüsün plaka bilgisine de ulaşabilirsiniz.

EGO Otobüslerinin ilgili hatta şu an tam olarak nerede olduklarını da öğrenebilirsiniz. Böylece durakta beklemek yerine başka işlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz. Eğer sıklıkla toplu taşıma kullanıyorsanız EGO Cepte uygulamasını kurmanızda fayda var.

- Reklam -

Trafik Haberleri

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Reklam -

Sorgulamalar