Mobil Kaza Tutanağı Nasıl Tutulur?

//Mobil Kaza Tutanağı Nasıl Tutulur?

Mobil Kaza Tutanağı Nasıl Tutulur?

Mobil kaza tutanağı dönemi başladı haberleri ile birlikte sürücüler “Mobil Kaza Tutanağı Nasıl Tutulur?” sorusuna cevap aramaya başladılar. Bu yazımızda adım adım mobil kaza tutanağının nasıl doldurulacağını sizlerle paylaşacağız. Hem IOS hem Android kullanıcıları kaza anında uzun uzun form doldurmak yerine kolay ve hızlı bir şekilde mobil olarak kaza tespit formunu doldurma olanağına sahip olacaklar. Bu şekilde 2008 yılından beri kağıt form ile doldurulan tutanakların dijital ortama taşındı.

1.ADIM Mobil Kaza Tutanağı Doldurma: Uygulamayı İndirin ve Telefonunuza Kurun

Akıllı telefonunuzda bulunan işletim sistemine göre ilgili uygulamayı yüklemeniz gerekiyor. Aşağıdaki linklerden ilgili uygulamayı indirip kurmalısınız.

   

2.ADIM Mobil Kaza Tutanağı Doldurma: Profilinizi Oluşturun/Zaman Kazanın

Profil oluşturma işlemi için sigorta poliçenizin üzerindeki karekodu okutmanız yeterli olacaktır. Profil oluşturmak istediğinizde poliçenizin üzerinde karekod olup olmadığına dair soruyu evet ile cevaplarsanız sizi yönlendirdiği sayfadan poliçe üzerindeki karekodu okutabilirsiniz. Karekod yoksa, okunmuyorsa poliçenize TC Kimlik No sorgusu ile erişebilirsiniz.

Siz de fikrinizi belirtin