Bisiklet Giremez Levhası TT-8

Bisiklet Giremez Levhası TT-8

Bisiklet Giremez Levhası TT-8, bisiklet girişinin yasak olduğunu bildirir. Bisiklet girişinin diğer trafik tehlikelerine sebep olacağı veya motorlu taşıt trafiği açısından tehlikeler oluşturabileceği durumlarda kullanılır.

 
DİĞER TRAFİK TANZİM İŞARETLERİ

 

Yol Ver Levhası TT-1

Yol Ver Levhası TT-1, ana yol-tali yol kavşaklarında, tali yoldan kavşağa yaklaşmakta olan sürücülerin gerekmediği durumlarda kavşakta durmaksızın, anayolda seyretmekte olan araçlara yol vermesi gerektiğini belirtir.

By | Mayıs 5th, 2014|Categories: Trafik Tanzim İşaretleri|Tags: , , , |0 Comments

Dur Levhası TT-2

Dur Levhası, sürücülerin bir kavşağa girmeden önce durarak kavşaktaki Bütün araçlara yol vermeleri gerektiğini belirtir. Bu işaret levhası aynı zamanda kontrolsüz bir demiryolu geçidinden geçmeden önce söz konusu olan durma mecburiyetini belirtmek için de kullanılır.

By | Mayıs 5th, 2014|Categories: Trafik Tanzim İşaretleri|Tags: , , , |0 Comments

Karşıdan Gelene Yol Ver TT-3

Karşıdan Gelene Yol Ver TT-3, iki yönlü trafik akışının zor ya da imkansız olduğu dar yol kesimlerinde öncelik hakkının karşıdan gelen araçlara ait olduğunu belirtir.

Taşıt Trafiğine Kapalı Yol Levhası TT-5

Taşıt Trafiğine Kapalı Yol Levhası TT-5,  yolun her iki yöndeki taşıt trafiğine kapalı olduğunu bildirir. Sadece yaya trafiğine açık yolların girişlerinde kullanılır.

Bisiklet Giremez Levhası TT-8

Bisiklet Giremez Levhası TT-8, bisiklet girişinin yasak olduğunu bildirir. Bisiklet girişinin diğer trafik tehlikelerine sebep olacağı veya motorlu taşıt trafiği açısından tehlikeler oluşturabileceği durumlarda kullanılır.   DİĞER TRAFİK TANZİM İŞARETLERİ   [...]

Yaya Giremez Levhası TT-12

Yaya Giremez Levhası TT-12, yayaların girmesinin yasak olduğunu bildirir. Sadece yayaların girmesinin özellikle tehlike arz edebileceği otoyol-kaldırımı bulunmayan çok şeritli yollar-yaya girişinin kanunen yasak olduğu diğer yerlerde kullanılır.

At Arabası Giremez Levhası TT-13

At Arabası Giremez TT-13 yerleştirilmiş olduğu yola, üzerinde şekli bulunan araçların giremeyeceğini bildirir. Bu işaret levhaları yüksek hızlı çok şeritli karayolları, ekspres yollar vb. yollarda tehlike ve uygunsuzluk meydana getirebilecekleri yol ve caddelere girişinin engellenmesi [...]

El Arabası Giremez TT-14

El Arabası Giremez TT-14 yerleştirilmiş olduğu yola, üzerinde şekli bulunan araçların giremeyeceğini bildirir. Bu işaret levhaları yüksek hızlı çok şeritli karayolları, ekspres yollar vb. yollarda tehlike ve uygunsuzluk meydana getirebilecekleri yol ve caddelere girişinin engellenmesi [...]

By | Mayıs 5th, 2014|Categories: Trafik Tanzim İşaretleri|Tags: , , |0 Comments

Traktör Giremez Levhası TT-15

Traktör Giremez Levhası TT-15 yerleştirilmiş olduğu yola, üzerinde şekli bulunan araçların giremeyeceğini bildirir. Bu işaret levhaları yüksek hızlı çok şeritli karayolları, ekspres yollar vb. yollarda tehlike ve uygunsuzluk meydana getirebilecekleri yol ve caddelere girişinin engellenmesi [...]

Parlayıcı Madde Taşıyan Taşıt Giremez Levhası TT-16a

Parlayıcı Madde Taşıyan Taşıt Giremez Levhası TT-16a, belirli miktarlardan fazla patlayıcı ve/veya parlayıcı madde taşıyan taşıtların girmesinin yasak olduğunu bildirir.

Tehlikeli Madde Taşıyan Taşıt Giremez Levhası TT-16b

Tehlikeli Madde Taşıyan Taşıt Giremez Levhası TT-16b, tehlikeli madde taşıyan taşıtların girmesinin yasak olduğu yol girişlerinde kullanılır.

Motorlu Taşıt Giremez Levhası TT-18

Motorlu Taşıt Giremez Levhası TT-18, bisikletliler ile hayvanlar tarafından çekilen araçlar hariç motosikletler ve motorlu bisikletler de dahil her türlü motorlu taşıtın girmesinin yasak olduğunu bildirir.

Taşıt Giremez Levhası – TT-19

Taşıt Giremez İşareti;  Bu işaret levhası bisiklet, motorlu bisiklet ve el arabası dışındaki her türlü taşıtın girmesinin yasak olduğunu bildirir. Trafik Tanzim işareti kategorisinde yer almaktadır.

Genişliği … Metreden Fazla Olan Taşıt Giremez TT-20

Genişliği ... Metreden Fazla Olan Taşıt Giremez TT-20 toplam genişliği levhada belirtilmiş olan değerden fazla olan taşıtların girişinin yasak olduğunu bildirir.

Yüksekliği … Metreden Fazla Olan Taşıt Giremez Levhası TT-21

Yüksekliği ... Metreden Fazla Olan Taşıt Giremez Levhası TT-21 toplam yüksekliği, levhada belirtilmiş olan değerden fazla olan araçların girişinin yasak olduğunu bildirir.

Dingil Başına … Tondan Fazla Yük Düşen Taşıt Giremez Levhası TT-22

Dingil Başına ... Tondan Fazla Yük Düşen Taşıt Giremez Levhası TT-22. Uzunluğu levhada belirtilen rakamdan fazla olan taşıt ya da katarın girişinin yasak olduğunu bildirir.

Dingil Başına … Tondan Fazla Yük Düşen Taşıt Giremez Levhası TT-23

Dingil Başına ... Tondan Fazla Yük Düşen Taşıt Giremez Levhası TT-23 . Tek dingil başına levhada yazılı olan tondan fazla yük düşen araçların girişinin yasak olduğunu bildirir. Bu işaret levhası izin verilen dingil ağırlığının yasada belirtilmiş [...]

Yüklü Ağırlığı … Tondan Fazla Olan Taşıt Giremez Levhası-TT-24

Yüklü Ağırlığı ... Tondan Fazla Olan Taşıt Giremez Levhası-TT-24 yüklü ağırlığı levhada belirtilen değerden fazla olan araçların girişinin yasak olduğunu bildirir.

Bir yorum

  1. Nazlı 21:34 de 31 Mart 2016 - Yanıtla

    Teşekkürler

Siz de fikrinizi belirtin