Ada Etrafında Dönünüz Levhası TT-37

///Ada Etrafında Dönünüz Levhası TT-37

Ada Etrafında Dönünüz Levhası TT-37

Ada Etrafında Dönünüz Levhası TT-37, dönel kavşaklarda izlenmesi gereken seyir yönünü gösterir. Dönel kavşağa açılan tüm yollarda bu levha bulunur. Dönel kavşağa giren araç sürücüsü dönel kavşak içerisindeki araçlara ilk geçiş hakkını vermesi gerekir.

 

 

 

 

Ada Etrafında Dönünüz Levhası TT-37

Ada Etrafında Dönünüz Levhası TT-37, dönel kavşaklarda izlenmesi gereken seyir yönünü gösterir. Dönel kavşağa açılan tüm yollarda bu levha bulunur. Dönel kavşağa giren araç sürücüsü dönel kavşak içerisindeki araçlara ilk geçiş hakkını vermesi gerekir.   [...]

At Arabası Giremez Levhası TT-13

At Arabası Giremez TT-13 yerleştirilmiş olduğu yola, üzerinde şekli bulunan araçların giremeyeceğini bildirir. Bu işaret levhaları yüksek hızlı çok şeritli karayolları, ekspres yollar vb. yollarda tehlike ve uygunsuzluk meydana getirebilecekleri yol ve caddelere girişinin engellenmesi [...]

Belirli Miktardan Fazla Su Kirletici Madde Taşıyan Taşıt Giremez TT-17

Belirli Miktardan Fazla Su Kirletici Madde Taşıyan Taşıt Giremez TT-17,  belirli miktardan fazla su kirletici madde taşıyan taşıtların girmesinin yasak olduğu yol girişlerinde kullanılır.

Bisiklet Giremez Levhası TT-8

Bisiklet Giremez Levhası TT-8, bisiklet girişinin yasak olduğunu bildirir. Bisiklet girişinin diğer trafik tehlikelerine sebep olacağı veya motorlu taşıt trafiği açısından tehlikeler oluşturabileceği durumlarda kullanılır.   DİĞER TRAFİK TANZİM İŞARETLERİ   [...]

Bütün Yasaklamalar ve Kısıtlamaların Sonu Levhası TT-32

Bütün Yasaklamalar ve Kısıtlamaların Sonu Levhası TT-32, daha önce yapılmış olan yasaklama ve kısıtlamaların sona erdiğini bildirir.

Dingil Başına … Tondan Fazla Yük Düşen Taşıt Giremez Levhası TT-22

Dingil Başına ... Tondan Fazla Yük Düşen Taşıt Giremez Levhası TT-22. Uzunluğu levhada belirtilen rakamdan fazla olan taşıt ya da katarın girişinin yasak olduğunu bildirir.

Dingil Başına … Tondan Fazla Yük Düşen Taşıt Giremez Levhası TT-23

Dingil Başına ... Tondan Fazla Yük Düşen Taşıt Giremez Levhası TT-23 . Tek dingil başına levhada yazılı olan tondan fazla yük düşen araçların girişinin yasak olduğunu bildirir. Bu işaret levhası izin verilen dingil ağırlığının yasada belirtilmiş [...]

Dur Levhası TT-2

Dur Levhası, sürücülerin bir kavşağa girmeden önce durarak kavşaktaki Bütün araçlara yol vermeleri gerektiğini belirtir. Bu işaret levhası aynı zamanda kontrolsüz bir demiryolu geçidinden geçmeden önce söz konusu olan durma mecburiyetini belirtmek için de kullanılır.

By | Mayıs 5th, 2014|Categories: Trafik Tanzim İşaretleri|Tags: , , , |0 Comments

El Arabası Giremez TT-14

El Arabası Giremez TT-14 yerleştirilmiş olduğu yola, üzerinde şekli bulunan araçların giremeyeceğini bildirir. Bu işaret levhaları yüksek hızlı çok şeritli karayolları, ekspres yollar vb. yollarda tehlike ve uygunsuzluk meydana getirebilecekleri yol ve caddelere girişinin engellenmesi [...]

By | Mayıs 5th, 2014|Categories: Trafik Tanzim İşaretleri|Tags: , , |0 Comments

Genişliği … Metreden Fazla Olan Taşıt Giremez TT-20

Genişliği ... Metreden Fazla Olan Taşıt Giremez TT-20 toplam genişliği levhada belirtilmiş olan değerden fazla olan taşıtların girişinin yasak olduğunu bildirir.

Gümrük Durmadan Geçmek Yasak Levhası TT-31

Gümrük Durmadan Geçmek Yasak Levhası TT-31, sürücülerin gümrük işlemleri için durmak zorunda olduklarını bildirir.

Gümrük Durmadan Geçmek Yasak Levhası TT-31

Gümrük Durmadan Geçmek Yasak Levhası TT-31, sürücülerin gümrük işlemleri için durmak zorunda olduklarını bildirir.

Her İki Yandan Gidiniz Levhası TT-36c

Her İki Yandan Gidiniz Levhası TT-36c, taşıt yollarının bir ayırıcı ile ayrılmış olmasına rağmen, bu yolların aynı yöndeki taşıt trafiğine ait olduğunu ve okların gösterdiği her iki yönden de gidilebileceğini belirtir.

Hız Sınırlaması Sonu Levhası TT-33

Hız Sınırlaması Sonu Levhası TT-33, daha önce uygulanmış olan hız kısıtlamasının sona erdiğini bildirir. Bu levhadan sonra yolun durumuna uygun yasal hız limitinin geçerli olduğu anlaşılır.

İleri Ve Sağa Mecburi Yön Levhası TT-35d

İleri Ve Sağa Mecburi Yön Levhası TT-35d sürücülerin levha üzerinde belirtilen istikameti takip etmek zorunda olduklarını bildirir.

İleri Ve Sola Mecburi Yön Levhası TT-35e

İleri Ve Sola Mecburi Yön Levhası TT-35e, sürücülerin levha üzerinde belirtilen istikameti takip etmek zorunda olduklarını bildirir.

İleriden Sağa Mecburi Yön Levhası TT-35g

İleriden Sağa Mecburi Yön Levhası TT-35g sürücülerin levha üzerinde belirtilen istikameti takip etmek zorunda olduklarını bildirir.

Siz de fikrinizi belirtin